Rezerwacja noclegi, Restauracja: 693 848 847, 793 384 847
Rezerwacja grupy: 887 803 303
42-310 Żarki, ul. Źródlana. Zobacz na mapie
<span>O nas</span>

O nas

Przystań Turystyczna Leśniów Lokalizacja

Przystań Turystyczna Leśniów położona jest w północnej części Jury Krakowsko – Częstochowskiej, w malowniczym miasteczku Żarki. Z uwagi na wyjątkowe walory widokowe i turystyczne, miejscowość została włączona do Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd. Lokalizacja naszego obiektu sprawia, że jest to idealna baza noclegowa i wypadowa do odkrywania uroków i tajemnic Jury. Fascynujący świat jurajskiej przyrody możemy zacząć zgłębiać już w gminie Żarki. Znajdują się tu liczne białe wapienne skały, kontrastujące z sosnowym lasem i zielonymi jałowcami.

Legenda Sanktuarium Leśniów

sankt-duzeGmina Żarki oprócz niezwykłych atutów krajobrazu, posiada również wiele atrakcji turystycznych. Takim miejscem jest niewątpliwie Leśniów – dzielnica Żarek, w której znajduje się Przystań Turystyczna Leśniów oraz Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin. Powstanie tego miejsca owiane jest legendą. Wracający z Rusi w roku 1382 książę Władysław Opolczyk wraz ze swoim orszakiem wiózł do Częstochowy ikonę Czarnej Madonny. Lato było wyjątkowo upalne, okoliczne potoki i strumyki wyschły. Bezskutecznie poszukując wody w okolicy dzisiejszego Leśniowa, Książę zwrócił się w pokornej modlitwie do Matki Boskiej i uzyskał łaskę, gdyż nagle wytrysnęło obfite źródło. Szybko rozlewało się dając początek istniejącemu do dziś potokowi Leśniówka. Władysław Opolczyk polecił postawić obok źródła kapliczkę wyciosaną z modrzewiowych pali. Umieścił w niej niezwykle piękną Figurkę matki Bożej z Dzieciątkiem – Madonny, która ma ponoć najpiękniejszy uśmiech w Polsce. Gotycka statua jest przedmiotem żywego kultu. W sanktuarium Leśniowskim, mają miejsce liczne łaski uzdrowień fizycznych i duchowych. Opiekę nad Ośrodkiem Religijnym sprawują od 300 lat ojcowie Paulini. Sanktuarium i klasztor otoczone są pięknym ogrodem zachęcając do duchowego spotkania z Matką Bożą, skupienia i wypoczynku.

Przystań Turystyczna Leśniów oferta

Przystań Turystyczna Leśniów znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie tak wspaniałego obiektu proponuje:

Restaurację czynną codziennie oferującą znakomite specjały kuchni śródziemnomorskiej, polskiej i regionalnej m.in. ciemny chleb tatarczuch wypiekany z mąki gryczanej, jurajskie pieczonki – duszone w żeliwnym garnku na ognisku ziemniaki z dodatkiem wędzonego boczku, kiełbasy, cebuli, marchwi i buraków. W naszej restauracji przygotowaliśmy również menu dziecięce dla najmłodszych smakoszy oraz miejsce relaksu – gdzie na wygodnej sofie lub w fotelu można delektować się aromatyczną kawą, pysznym deserem i pięknym widokiem na Sanktuarium. Serwujemy również posiłki na tarasie zewnętrznym.

Bistro oferujące tradycyjną kuchnię polską w systemie samoobsługowym oraz wspaniałą pizzę.

Pokoje noclegowe o wysokim standardzie z możliwością korzystania z bezprzewodowej sieci internetowej.

Strefa Relaks – dysponujemy sauną suchą oraz wanną z hydromasażami, na życzenie klienta do obiektu dojeżdża wykwalifikowany fizjoterapeuta, który wykonuje masaże relaksacyjne tradycyjne, jak również Bańką Chińską.

Punkt turystyczny, w którym oferujemy organizację wycieczek jurajskich pojazdami zabytkowymi, wypożyczalnię rowerów i nart biegowych oraz wszelką informację i pomoc w organizacji czasu wolnego na Jurze. Dysponujemy przewodnikami turystycznymi oraz mapami okolicy. Atrakcje jury zostały również opisane na naszej stronie www w zakładce – warte zobaczenia.

Obsługę grup pielgrzymkowych, zorganizowanych – proponujemy różnorodne posiłki, dostosowane do budżetu grupy, serwowane lub podawane w systemie samoobsługowym. Oferujemy zestawy podróżne – kanapki, owoce, sałatki oraz słodkie Leśniowskie specjały podawane w opakowaniach jednorazowych, umożliwiających wygodną konsumpcję w dalszej podróży. Możemy również pomóc w ułożeniu programu wycieczki jurajskiej – współpracujemy z licencjonowanymi przewodnikami.

Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić do odwiedzenia Naszej Przystani i być może zatrzymania się w niej na dłużej. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 887 803 303 lub mailowy na adres recepcja@przystanlesniow.pl

Zapraszamy Serdecznie
Zespół Przystani Leśniow
 

Trwa uruchamianie systemu rezerwacji...

Najnowsze Promocje

Nasze Menu